Jak powstaje hydrolat?

Hydrolaty to aromatyczne wody, które powstają jako produkt uboczny podczas procesu destylacji parowej olejków eterycznych. Destylacja parowa to metoda, w której rośliny, takie jak lawenda wąskolistna czy róża damasceńska, są umieszczane w destylatorze, a następnie poddawane działaniu pary wodnej. Para przenika przez rośliny, uwalniając z nich olejki eteryczne. Po kondensacji pary wodnej, uzyskujemy dwie substancje: olejek eteryczny oraz hydrolat. Hydrolat z lawendy wąskolistnej i hydrolat z róży damasceńskiej są cenione za swoje właściwości pielęgnacyjne i aromaterapeutyczne.

Jak powstaje hydrolat – więcej szczegółów z procesu produkcji

W procesie destylacji, para wodna, przepływając przez rośliny, absorbuje z nich związki aromatyczne i lecznicze. Następnie, po ochłodzeniu, para przekształca się z powrotem w wodę, wzbogaconą o substancje z roślin. Ta woda to właśnie hydrolat. Hydrolat z lawendy wąskolistnej i hydrolat z róży damasceńskiej posiadają unikalne właściwości, zależne od rodzaju użytych roślin. Są one delikatne, ale skuteczne, a ich naturalne składniki działają kojąco i regenerująco na skórę.

Zachęcamy do wypróbowania hydrolatów marki Noljo!, które oferują najwyższą jakość i naturalność. Szczególnie polecamy hydrolat z lawendy wąskolistnej, idealny do łagodzenia podrażnień skóry, oraz hydrolat z róży damasceńskiej, znakomity do nawilżania i odświeżania cery. Te produkty to doskonały wybór dla osób ceniących naturalną pielęgnację.

Poznaj hydrolaty Noljo!